KASUTAJATUNNUSED JA PAROOLID
Kasutajatunnused valitakse tavaliselt sellised, mis kajastavad ka kasutaja nime. Turvalisuse seisukohalt oleks aga parem kasutada kasutajatunnuseid, mis ei viitaks kasutaja nimele, näiteks kasutaja1 või kasutaja2. Nii vähendatakse ohtu, et konkreetse isiku konto on lihtsalt tuvastatav.
Heaks parooliks loetakse parooli, mis koosneb vähemalt kaheksast tähemärgist ning sisaldab suur- ja väiketähti, numbreid ning sümboleid, näiteks t5pP/Q)a. Paroolide välja mõtlemisel on abiks mitmed veebilehed, nagu näiteks https://passwordsgenerator.net/
Tänapäeval on igal meist kasutusel mitmed erinevad paroolid. Parim oleks see kui iga keskkonna jaoks oleks loodud erinev parool.
Sellise hulga paroolide meelespidamine võib olla keeruline. Seetõttu soovitatakse kasutada erinevaid paroolihaldureid. Mõned näited nendest on LastPass, LogmeOnce, Keepass ja 1Password.
KASUTAJA
Kõige levinumaks ohuks arvutile on kasutaja ise. Arvutit ja nutitelefoni on võimalik kaitsta tulemüüri ja viirusetõrjega kuid kasutaja tegevuse vastu need ei saa. Arvutit ja nutitelefoni kasutades peab olema mõõdukalt paranoiline ja pidama meeles, et tasuta asju pole olemas.